Zdrowe i odżywcze truskawki w diecie!

Data dodania:
Ocena
0.00

Zdrowe i odżywcze truskawki są częstym gościem na naszym stole. Polacy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest codzienna dieta obfitująca w wartościowe witaminy i minerały. Gdy przychodzi pora letnia, szczególnie chętnie sięgamy po zdrowe jedzenie i przekąski. Mamy świadomość dobrych żywieniowych nawyków. Dlatego warto zdobywać wiedzę na temat prozdrowotnych właściwości owoców i warzyw, aby móc z tego korzystać!

Truskawka i jej niezwykłe właściwości odżywcze!

Truskawki są nie tylko smaczne, ale mają też szereg rozmaitych właściwości prozdrowotnych. Polecane są dla reumatyków, osobom mającym problemy z wątrobą, a także tym, którzy mają problemy z bólami nerek. W wielu przypadkach są moczopędne. Truskawki mają też zbawienny wpływ na pracę serca, obniżają znienawidzony cholesterol, a także ciśnienie tętnicze. Możesz być zaskoczony, ponieważ mają słodki smak, a przy tym zawierają małą ilość kalorii. Doskonale poprawiają apetyt i ograniczają pragnienie! Nie każdy jest świadom, ale truskawki są użyteczne przy zwalczaniu niewielkich dolegliwości gardła.

Te niezwykłe owoce są prawdziwą bombą witaminową! Dlatego powinny je spożywać osoby cierpiące na anemię. Równocześnie doskonale wspierają układ odpornościowy!

Poznaj przepisy z truskawkami

Truskawki można jadać na wiele sposobów. Często spożywa się je z cukrem i śmietaną. Pozostali robią papkę – wyciskają sok widelcem i mieszają całość. Z truskawek można robić również pyszne koktajle. Standardowy ma w sobie zaledwie dwa składniki – mleko kokosowe i dojrzałem truskawki. Wystarczy wszystko ze sobą zblendować i mamy gotowy eliksir! Do podstawowego koktajlu możesz dosypać płatki owsiane i tym sposobem przygotujesz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są doskonałym i smakowitym uzupełnieniem wielu serników. Można je spożywać nie tylko na słodko, ale także w formie bardziej wytrawnej – jak na przykład sosy do mięsnych potraw.

Ciekawostki o odżywczych truskawkach, których pewnie nie znasz!

Posiadają dużo witaminy C, więcej, a niżeli cytryna czy pomarańcze. Możemy odnaleźć takie odmiany truskawek jak białe czy żółte. Te pierwsze dojrzewają w białej skórce, mają delikatny miąższ i pyszny smak, który można porównać do ananasa. Czy wiesz, że w Belgii jest muzeum truskawek? Jeśli nie, to może warto byłoby się tam wybrać! Są to pierwsze owoce, które dojrzewają na wiosnę. Ich dobroczynny wpływ ma również na problemy ze snem!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Witamina B6 i jej rola w organizmie
Data dodania: