Jak dobrze się przygotować do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Mnóstwo osób nie zdaje egzaminu teoretycznego z prawa jazdy. Dlaczego tak się dzieje? Z jakiego powodu tak wiele osób wychodzi z niczym? Problem leży po stronie nauki, która przyswajana w nieodpowiedni sposób, potrafi nieźle namieszać i powoduje problem ze zdaniem egzaminu. W niniejszym artykule pokazujemy ważne aspekty egzaminu z teorii oraz odpowiadamy na istotne pytanie, czyli jak się uczyć, żeby kolejnym razem się udało.

Jak wygląda egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Na rozwiązanie 32 pytań z egzaminu masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! W każdym pytaniu możesz zaznaczyć tylko jedną prawidłową odpowiedź, każdy filmik jest jednorazowy, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przeniesiony do następnego. Za każdy brak odpowiedzi otrzymujesz 0 punktów, a pojedyncze pytania zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być punktowane za 3, 2, lub 1 punkt. Żeby zaliczyć, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu nowych kierowców na drogach. Oprócz tego wszystkie pytania są ogólnodostępne oraz otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Czy wiesz, że nauka na prawo jazdy to także prawdziwe życie?

Na początku wskazane jest uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą zdobywamy na kursach, albo pozyskujemy przez czytanie podręczników przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. W końcu nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo bądź co oznaczają określone znaki, jest kluczowe, żeby nie powodować zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć kolejnych działów, kiedy pojmiemy, że przez nasz brak umiejętności czy też chwilowe zapomnienie jakiegoś aspektu, komuś może się ostatecznie stać krzywda.

Na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu się do egzaminu?

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, stawiaj się na nie wypoczęty i nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zachować w pamięci wszelkie pytania z bazy. Zacznij się uczyć odpowiednio wcześnie, co najmniej 2 tygodnie przed egzaminem. Jeżeli podejdziemy do tematu sumiennie i będziemy każdego dnia robić określoną cześć materiału, powinno to wystarczyć, aby zaliczyć.

Zawsze czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te poprawne mocniej utrwalą się w twojej pamięci. Rób materiał działami. Nigdy nie zostawiaj sobie np. 100 stron książki prowadzącej dzień przed egzaminem. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, aby zachować w pamięci połowę z tego w ciągu dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Dokładnie czytaj pytania oraz nie udzielaj odpowiedzi na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych zapytań pojawia się ta sama animacja czy też zdjęcie, a jedno słówko może zupełnie zmienić ich znaczenie.

O czym należy pamiętać, idąc na egzamin teoretyczny z prawa jazdy?

Przychodząc na egzamin teoretyczny z prawa jazdy, pamiętaj, żeby przyjść trochę przed czasem. To da Ci psychiczny spokój, że się nie spóźnisz. Oczywiście, musisz ze sobą mieć dowód osobisty. Jest to obowiązkowy dokument do przystąpienia do egzaminu! Gdy nadejdzie wyznaczona godzina, egzaminator poprosi kursantów o wejście do pomieszczenia i przedstawi zasady pisania testu. Nie spiesz się i pamiętaj, jak dużo włożyłeś wysiłku w naukę!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów