Jak wybrać wyjątkowy prezent na chrzciny?

Data dodania:
Kategoria: Rodzina i dzieci
Ocena
0.00

Dla katolików Chrzest Święty jest bardzo ważnym sakramentem, który jest niezapomniany dla całej rodziny. Wybierając prezent dla dziecka na tę okazję, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Są to przede wszystkim trwałość podarunku, aby mógł on przetrwać na długie lata oraz jego personalizacja i funkcjonalność. Jakie są nasze pomysły, które łączą te cechy?

Medalik i łańcuszek jako pomysł na prezent

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Upominek tego typu zwykle będzie użytkowany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Pierwsza Biblia w wersji ilustrowanej 

Przekazana prostymi słowami i okraszona pięknymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne historie. Warto zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i w wielu przypadkach studiować i oglądać obrazki.

Liczy się również forma – spore wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wtedy najlepszym zamysłem na prezent będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik dla najmłodszych 

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w rzeczy samej dużo.

Maskotka – patron jako pamiątka z chrztu 

Innowacyjny sposób na podarek i utworzenie swoistej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną maskotką oraz przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami prezentują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Obrazek ścienny w formie pamiątki 

Obrazki ścienne i inne artystyczne podarunki to sprawdzony prezent, który z pewnością jest bardzo funkcjonalny. Jako element wystroju pokoju, staną się piękną pamiątką na długie lata. Może być to obraz, ale także rysunek, czy nawet haft lub płaskorzeźba. Spersonalizowanie takiego upominku będzie doskonałym pomysłem, dlatego że można umieścić na nim imię dziecka oraz datę.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Ola Nowicka

Swojej chrześniaczce pamiętam dałam piękny medalik i wiem, że teraz go nie zdejmuję.

0 0
Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii