Jak szybko oraz skutecznie sprzątać mieszkanie, dom oraz biuro?

Data dodania:
Kategoria: Praca
Ocena
0.00

Czy masz tak, że jednego dnia lepiej Ci się sprząta aniżeli innego? Czasami tak bywa. Sprzątanie może jednego dnia być nawet przyjemne, a drugiego męczące. Na szczęście, mamy dzisiaj produkty, które nam w tym sprzątaniu pomagają. Należy do nich zmywarka, mop obrotowy czy odkurzacz elektryczny. Także w akcesoriach mamy pełny wybór, jak gąbka z podwójnej fibry czy mięciutkie ścierki z mikrofibry, które nie rysują powierzchni!

Ściereczka z mikrofibry jest niezbędna!

To właśnie tego typu ściereczki zazwyczaj stosujemy do ścierania kurzy. Fantastycznie wchłaniają wilgoć, są miękkie i można nimi również myć. Nie zarysują powierzchni i używa się je wielokrotnie. Po wyschnięciu można śmiało ponownie je zastosować. Natomiast ściereczki dwuwarstwowe są grubsze i jeszcze bardziej chłonne. Można stosować je do mycia podłóg bądź powierzchni samochodowych. Nadzwyczaj praktyczne są także jednorazowe ściereczki papierowe. Szybko i skutecznie usuwają zabrudzenia z powierzchni mebli lub podłóg.

Innego rodzaju akcesoria do sprzątania:

Prace porządkowe wymagają dużo czasu, wiążą się często z dość znacznym wysiłkiem fizycznym. Jednakże, aby ułatwić sobie życie, warto wyposażyć się w praktyczne akcesoria. Myjąc podłogę, wskazane jest mieć mopa rotacyjnego, gdzie szybkimi obrotami da się rzetelnie odcisnąć wodę. Tego typu mop błyskawicznie staje się praktycznie suchy i nie zalewa posadzki pozostałościami wody. Do likwidowania wszelkich zabrudzeń powinno się także zakupić gąbki oraz ściereczki. Przy tym wszystkim, nie można zapominać o ochronie rąk. W tym miejscu rękawiczki będą niezbędne. Trzeba także dopasować je do wielkości dłoni. Dostępne są również w wersji antyalergicznej.

 

Zastanawiasz się, jak często sprzątać swój dom? To zależy od tego, jak szybko się w nim brudzi. Czy są dzieci? Może stoi przy głównej ulicy? Albo po prostu szybciej widać w nim kurz? To wszystko wpływa na częstość porządków w domu. Niemniej jednak dobrze jest sprzątać na bieżąco, aby nie nawarstwiać brudu. Wytypujmy sobie jeden dzień w tygodniu na porządki i trzymajmy się tego planu, a dom będzie czysty i schludny cały czas.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów