Fundamentalne zasady, jak szybko i bezpiecznie sprzedać mieszkanie?

Data dodania:
Kategoria: Nieruchomości
Ocena
0.00

Każdy, kto kiedykolwiek sprzedawał mieszkanie, wie, że potrzeba na to mnóstwo czasu i zaplanowania wielu spraw. Często pojawiają się zainteresowani kupnem, jednak w ostateczności zachodzą zmiany, a Ty nadal tkwisz w tym samym miejscu. Jeśli zastanawiasz się jak szybko i bezpiecznie sprzedać swoje mieszkanie, to poznaj fundamentalne zasady, które pozwolą Ci przeprowadzić sprzedaż w taki właśnie sposób!

W jaki sposób wycenić mieszkanie oraz jakie są potrzebne dokumenty?

Myśląc o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży ma kilku właścicieli albo postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący odpowiedzialnie o transakcji powinien uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych ze sprzedażą oraz pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę pragniemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Należy przemyśleć, jaką potencjalną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona poświęcić na jego zakup? Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcać do pozostania na naszym ogłoszeniu dłużej, a może nawet do kontaktu telefonicznego i umówienia się na wizytę! Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? Powinno się sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają. Jest to ciężkie zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak sprawnie dopiąć na ostatni guzik swoje mieszkanie na sprzedaż?

Przygotowaliśmy najistotniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria obecnych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne są sprawne, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju i komfortu.

Nada to mieszkaniu świeżości i zyska ono optycznie na wielkości. Zadbaj też o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci. Podczas oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy powierzchowne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak promować mieszkanie w sieci?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że zniknie ona w gąszczu setek ofert emitowanych na co dzień do sieci. Do właściwej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów i maili, dzięki którym wzrośnie szansa na zdobycie odpowiedniego kupca!

Kontakt z właścicielem mieszkania oraz moment negocjacji!

Ty, jako właściciel mieszkania powinieneś zatroszczyć się o to, aby kontakt z Tobą był możliwie jak najlepszy. Możesz podać w ogłoszeniu, kiedy jesteś dostępny, na przykład konkretne dni i godziny, w których na pewno potencjalny kupca Cię bez problemu dosięgnie. To bardzo ważny aspekt, ponieważ nieodbieranie połączeń może zniechęcić potencjalnego kupca. Kiedy dojdzie już do ewentualnych negocjacji, zachowaj spokój, nie spiesz się podczas rozmowy oraz nie daj się ponieść emocjom.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii