Dodatki na ślub, czyli to co uzupełnia Twój strój.

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Jak dobrać dodatki do podstawowej garderoby ślubnej, jaką jest suknia ślubna bądź garnitur Pana Młodego? Pomimo że suknia oraz garnitur są na pierwszym planie w ubiorze przyszłych małżonków, to warto poświęcić więcej czasu na dobór biżuterii ślubnej, Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach! Należy wybrać suknię i garnitur, po czym dopasować do nich biżuterię. Nie każda będzie pasowała, ponieważ wszystko zależy od fasonu, stylu oraz koloru.

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla odpowiedniego zaakcentowania oraz uwydatnienia wymarzonego ubioru, na początku powinno się zastanowić, w jakim stylu będziemy ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewien sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej i romantycznej cenimy drobne i niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy i wszelkich zdobień. Dodatki w stylu vintage oraz boho mają być symboliczne, aczkolwiek podkreślające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje właściwie jedynie srebro, tymczasem w odcieniach „złamanych” można decydować się także na złociste elementy. Musimy zwracać uwagę na całokształt i efekt, który chcemy osiągnąć. Jeśli wybieramy styl glamour, przymierzamy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się także na widoczne kolczyki lub ciężką kolię, która jeszcze mocniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Łatwo przesadzić?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden nadzwyczajny dzień oszołomić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste oraz niewątpliwie powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a, ściśle mówiąc, niezwykle rzadko) znaczy jakość. O ile decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, bransoletek z koralików, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Nadmiar, zamiast ozdabiać, będzie wręcz szpecić. W dobieraniu biżuterii należy osiągnąć harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręce, uszy, szyja:

Niekiedy towarzyszą nam rozterki, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest bardzo istotnym wydarzeniem w życiu, to wypada każdą część ciała ozdobić biżuterią, aby podkreślić tym samym tę specjalną okazję. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić dopełnienie do całości, a nie zwracać na siebie całą uwagę. Na przykład przy bardzo poszerzonym dekolcie albo okazałym gorsecie, wystarczy subtelny naszyjnik oraz delikatne kolczyki, z kolei przy subtelnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Kapitalna alternatywa dla Pań, które nie chcą postawić na bardziej oryginalny dodatek czy też najzupełniej w świecie nie przepadają za biżuterią. Istotna jest w tym przypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać i jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie niezwykle rozbudowane uczesanie, a przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami, popsuje cały efekt. Jednak wskazane jest zastanowić się nad subtelnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to ozdobna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem, bądź przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Doskonałym dopełnieniem mogą okazać się dodatkowo kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej wdzięku oraz dziewczęcości.

Panowie:

Państwo Młodzi powinni spójnie ze sobą wyglądać. Co prawda, to Panie stosują najwięcej biżuterii, ale nie zwalnia to od zakupu dodatków dla Pana Młodego. Na co zatem powinien zwrócić uwagę Pan Młody? Z pewnością na spinki do mankietów i krawatu. Należy je dobrze dobrać, podkreśli to całą garderobę. Na rynku jest szeroki wybór spinek dla Panów. Można wybierać w stali szlachetnej, żółtym złocie i białym złocie! Wybór jest przeogromny.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii